Icon_scam11Stanowczo przestrzegamy przed lokowaniem środków na poczet inwestycji prowadzonych za pomocą platformy Lexa Trade (https://lexatrade.com).

Z Kancelarią kontaktują się poszkodowani klienci Lexa Trade, którzy padli ofiarami nielegalnych praktyk skutkujących utratą zainwestowanych środków lub napotykają problemy z wycofaniem depozytów oraz wypłatą zysku.

Pragniemy uczulić, iż platforma Lexa Trade, której operatorem jest spółka „Swiss One Gruoup” Ltd. nie posiada wymaganego prawem zezwolenia na wykonywanie działalności maklerskiej na terenie Polski ani żadnego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Wprowadzająca w błąd nazwa podmiotu mająca sugerować lokalizację spółki na terenie Szwajcarii jest manipulacją – w rzeczywistości podmiot prowadzi działalność głównie z terenu Ukrainy i Rosji poprzez spółkę offshore zarejestrowaną na wyspach Saint Vincent i Grenadyny, choć klienci są informowani jakoby biura spółki mieściły się w Londynie.

Platforma Lexa Trade stanowi kolejny etap nielegalnej działalności para-inwestycyjnej prowadzonej co najmniej od 2018 r. pod nazwą MaxiTrade (https://maxitrade.com/). Zmiana nazwy działalności z Maxitrade na Lexa Trade spowodowana jest umieszczeniem podmiotu Maxitrade na Liście Ostrzeżeń Publicznych KNF w lipcu 2019 r. – więcej o MaxiTrade.

Osoby poszkodowane proszone są o kontakt e-mail: [email protected] lub telefoniczny +48 537737007.

Lexa Trade – ostrzeżenie dla inwestorów!