logo2-obvodkaZ Kancelarią kontaktują się osoby poszkodowane przez firmę para-inwestycyjną GLOBAL MAXIS (https://globalmaxis.com/) należącą do spółki „SystemDevCorporate” LLC zarejestrowanej w jurysdykcji Saint Vincent i Grenadyny – podmiot nie posiada wymaganego prawem zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych w jakiejkolwiek formie na rzecz obywateli Unii Europejskiej.

Z relacji osób poszkodowanych wynika, iż oszustwa dotyczą nie tylko celowego zerowania rachunków inwestycyjnych klientów oraz odmowy wypłat wolnych środków, jak ma to standardowo miejsce w przypadku tego rodzaju oszustw; przedstawiciele firmy GLOBAL MAXIS nakłaniają ofiary do zainstalowania na komputerze lub telefonie złośliwych aplikacji przejmujących dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanego. W ten sposób grupa przestępcza dokonuje nieautoryzowanych transakcji w bankowości elektronicznej ofiary transferując środki na rachunki podmiotów zagranicznych lub giełd kryptowalutowych, częstokroć zaciągając przy tym pożyczki lub kredyty na znaczne kwoty.

Stanowczo przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z GLOBAL MAXIS, a w szczególności przed instalowaniem jakichkolwiek aplikacji rekomendowanych przez podmiot.

Ostrzegamy również przed dokonywaniem przelewów środków uprzednio „zwróconych” na rachunki bankowe wskazane przez przedstawicieli GLOBAL MAXIS, gdyż w ten sposób ofiara może (nieświadomie)  wziąć udział w procederze prania brudnych pieniędzy.

Osoby poszkodowane działalnością  GLOBAL MAXIS pragnące przyłączyć się do grupowych działań prawnych proszone są o kontakt poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie +48 537 737 007.

EDIT (04.02.2021 r.): Na dzień dzisiejszy w przypadku szeregu osób poszkodowanych skutecznie odzyskaliśmy prawie 100% wyłudzonych środków przez Global Maxis. Możliwość szybkiego odzyskania środków zależy od szczegółów konkretnego przypadku.  Wstępna analiza sytuacji przez Kancelarię jest zawsze bezpłatna.

Ostrzegamy, że w przypadku Global Maxis szeroko opisywany w internecie tzw. CHARGEBACK jako sposób odzyskania środków jest bezskuteczny.

Global Maxis – oszustwo inwestycyjne, nieautoryzowane transakcje w bankowości elektronicznej