logo2-obvodkaZ Kancelarią kontaktują się osoby poszkodowane przez firmę para-inwestycyjną GLOBAL MAXIS (https://globalmaxis.com/) należącą do spółki “SystemDevCorporate” LLC zarejestrowanej w jurysdykcji Saint Vincent i Grenadyny – podmiot nie posiada wymaganego prawem zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych w jakiejkolwiek formie na rzecz obywateli Unii Europejskiej.

Z relacji osób poszkodowanych wynika, iż oszustwa dotyczą nie tylko celowego zerowania rachunków inwestycyjnych klientów oraz odmowy wypłat wolnych środków, jak ma to standardowo miejsce w przypadku tego rodzaju oszustw; przedstawiciele firmy GLOBAL MAXIS nakłaniają ofiary do zainstalowania na komputerze lub telefonie złośliwych aplikacji przejmujących dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanego. W ten sposób grupa przestępcza dokonuje nieautoryzowanych transakcji w bankowości elektronicznej ofiary transferując środki na rachunki podmiotów zagranicznych lub giełd kryptowalutowych, częstokroć zaciągając przy tym pożyczki lub kredyty na znaczne kwoty.

Stanowczo przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z GLOBAL MAXIS, a w szczególności przed instalowaniem jakichkolwiek aplikacji rekomendowanych przez podmiot.

Ostrzegamy również przed dokonywaniem przelewów środków uprzednio “zwróconych” na rachunki bankowe wskazane przez przedstawicieli GLOBAL MAXIS, gdyż w ten sposób ofiara może (nieświadomie)  wziąć udział w procederze prania brudnych pieniędzy.

Osoby poszkodowane działalnością  GLOBAL MAXIS proszone są o kontakt poprzez e-mail: forex@przezdziecki.eu lub telefoniczny +48 537 737 007.