Przestrzegamy przed lokowaniem środków na poczet inwestycji prowadzonych za pośrednictwem platformy inwestycyjnej Agricole Trade (https://agricoletrade.com/), której operatorem jest spółka „JonGorce” Limited z siedzibą w St. Vincent and the Grenadines.

Podmiot nie posiada zezwolenia na świadczenie usług maklerskich na terenie Rzeczypospolitej Polskiej ani Unii Europejskiej. Jednocześnie posługuje się wprowadzającą w błąd nazwą sugerującą rzekomy związek z bankiem „Credit Agricole”. Wedle zgłoszeń osób poszkodowanych, oszukańczy proceder polega na telefonicznym wyłudzaniu środków na poczet fikcyjnych inwestycji w kryptowaluty, forex, akcje i inne instrumenty CFD. Ofiary przestępstwa, które zgłosiły się do Kancelarii nie miały możliwości wypłaty wolnych środków z platformy Agricole Trade lub też ich środki zostały zdefraudowane wskutek nielegalnych praktyk.

Przedsięwzięcie Agricole Trade jest ściśle związane z platformą o nazwie Maxitrade, która została umieszczona na Liście Ostrzeżeń Publicznych KNF w lipcu 2019 r.

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną przez Agricole Trade na kwotę co najmniej 10 tys. USD, prosimy o pilny kontakt na adres: [email protected].

 

Agricole Trade – uwaga oszustwo inwestycyjne!